Bio-T Plus

Bio-T Plus

0 +
Zararlıda Etkin

Bio-T PLUS

Tarımsal üretimde zararlı Lepidopterlerin larva dönemini kontrol altına almak için geliştirilmiş bir biyopestisitdir.

Sadece hedef zararlılarının kontrolünü sağlar. Biyolojik mücadeleye uygundur. Aynı zamanda arılara ya da insan sağlığına olumsuz etkileri yoktur. Kimyasal kalıntısı olmayan temiz ürüne tüketicilerin ulaşmasını sağlamaktadır.

Bio T Plus modern dünya teknolojisi ve üretim tekniğini uzun yıllardır Türk tarımının kullanımına sunulmaktadır. İçeriğinde Bacillus thuringiensis kurstaki bakterisine ait endosporlar ve endotoksinler yer alır.

Orman zararlısı Lepidopterlerin larvalarına karşı da etkilidir. Biyolojik etkinliğinin yüksek olmasının yanı sıra önemli avantajlar sağlar.

Bio-T Plus yüksek teknolojiye sahip 3 farklı üretim teknolojisi ile üretilmiştir. Bu teknolojiler süper sporulasyon, selektif filtrasyon ve U.V. Koruma teknolojileridir.

Bio-T PLUS hangi zararlılara karşı kullanılmaktadır?

Biot- Plus içeriğindeki Bacillus thuringiensis kurstaki bakterisi Lepidoptera ailesinde zarar oluşturan 120’den fazla tür üzerinde etkilidir. Dünya genelinde birçok farklı tür üzerinde uzun yıllardır başarıyla kullanılmaktadır.

larvalarına karşı biyolojik mücadele avantajı sağlamaktadır.

Bio-T Plus Nedir?

Bio-T Plus, içeriğinde 16.000 ITU/mg Bacillus thuringiensis kurstaki bakterilerine ait endospor ve endotoksin içerir. Biyolojik içeriği sayesinde yalnızca mahsule zarar veren zararlının larvalarına etki gösterir. Bal arıları, diğer faydalı organizmalar ve insan sağlığı için güvenlidir. Uluslararası organik tarım sertifikası sayesinde her türlü tarımsal üretimde güvenle kullanılabilir. Kalıntı oluşturmaz. Mahsulde hasat için bekleme süresi yoktur. 

Dekara 200 ml oranında uygulanır. 

Güvenli biyolojik mücadele ürünlerine nasıl ulaşırım

Tarım ve halk sağlığında zararlılarla biyolojik mücadele için bölgenizdeki zirai bayilere danışabilirsiniz. Özellikle tarımda bitki koruma ürünlerinin internetten satışı yasaktır.

Bölgenizde biyolojik mücadele ürünlerini bulabileceğiniz zirai bayilerin listesine ulaşmak için tıklayınız