EcoBac WG

0
ITU/mg

EcoBac WG

Vejetatij Alanlarda Sivrisinek Mücadelesi

Sivrisinek larvaları mücadelesi farklı vejetasyona sahip su kaynaklarında özenle yapılmalıdır. Özellikle yoğun bitki örtüsüne sahip sulak alanlarda sıvı biyolojik larvasitlerin su yüzeyine düşürülmesi zor ve zahmetli olabilmektedir.

Vejetatif alanlarda Bacillus thuringiensis israelensis içerikli ürünlerin kullanılabilmesi için geliştirilmiş. Katı formadaki biyolojik mücadele ürünü yoğun bitki örtüsü ile kaplı alanlarda kullanım avantajı sağlıyor.

EcoBac WG, süper sporulasyon, Selektif filtrasyon ve U.V. Koruma teknolojileri ile üretilmiş. Bu sayede dünyadaki diğer biyopestisit üreticilerinin ürünlerine kıyasla düşük dozlarda yüksek etkinlik sağlıyor.

Ecobac WG Kullanımının Avantajları

EcoBac WG doğrudan serpilerek bitki yaprakları arasından su kütlesine ulaşabilmektedir. Bu sayede sıvı biyolojik larvasit uygulamalarının ulaşamayacağı su kütlelerinde etkin şekilde kullanılabiliyor. Ürün ayrıca istenirse su ile karıştırılarak standart uygulama cihazları ile de uygulanabilmektedir.

Sivrisinek biyolojik mücadelesine ek olarak Simulium ve kronomid larvalarına karşı biyolojik mücadelesi için de kullanımı mümkün.

Güvenli biyolojik mücadele ürünlerine nasıl ulaşırım

Tarım ve halk sağlığında zararlılarla biyolojik mücadele için bölgenizdeki zirai bayilere danışabilirsiniz. Özellikle tarımda bitki koruma ürünlerinin internetten satışı yasaktır.

Bölgenizde biyolojik mücadele ürünlerini bulabileceğiniz zirai bayilerin listesine ulaşmak için tıklayınız