Flytech BS

0
ITU/mg

Flytech BS

Dünyanın ilk ve tek sıvı Bacillus sphericus içerikli biyopestisiti

Etkin biyolojik mücadele için resmi olarak kullanılan iki farklı bakteri türü bulunmaktadır. Bunlardan biri Bacillus thuringiensis israelensis (BTI) ve diğeri Bacillus sphericus (BS) türü bakteridir.

BS ait dünya genelinde ve ülkemizde suda dağılabilen katı formülasyonlar yer almaktadır.

BS bakterilerini yapısı gereği sıvı haldeyken ticari olarak kararlı halde tutabilmek yüksek teknoloji ve ciddi know-how gerektirir. Bu nedenle katı formdaki suda dağılabilen formülasyonları kullanılmaktadır.

Flytech BS'de de yine özel teknolojiler kullanılmış.

Sıvı Bacillus sphericus avantajları?

Dünya genelinde Bacillus sphericus bakteri içeren ürünler katı formdadır. Sebebi ise bu bakteri türünün sıvı halde etkinliğinin korunması zor ve maliyetli olmasıdır. Bu nedenle saklanması daha kolay olan katı formda piyasaya sunulmaktadır.

Ancak ürünü katı forma getirmek de ekstra maliyet getirmektedir. Bu maliyet de kullanıcılara fiyat artışı olarak yansımaktadır. Flytech BS, sivrisinek biyolojik mücadelesinde Bacillus sphericus kullanmak isteyen yerel yönetimlerin ve bireysel kullanıcılara ekonomik alternatif sunuyor.

Satın alma maliyetleri açısından katı formlara göre çok daha uygun fiyatla piyasada bulunabiliyor. Flytech BS ürünü genel olarak BTI ve BS ürününün avantajını kullanmak isteyen ancak ekonomik nedenlerden ötürü B. Sphericus içerikli ürünleri bütçelendiremeyen uygulayıcılar için mükemmel düşünülmüş ve konumlandırılmış bir biyolojik larvasit.

Flytech BTI, FlyBuster WG üretecisi olan firma yine zorlu mücadele koşullarında kullanılabilmesi için Flytech BS ürününü kirli sularda da kullanılacak şekilde tasarlamış.

Diğer tüm ürünlerinde kullanmış olduğu süper sporulasyon, Selektif filtrasyon ve U.V. Koruma teknolojilerini bu üründe de kullanarak sıvı formülasyonlar için etkinliğini 14 güne kadar uzatmış.

Güvenli biyolojik mücadele ürünlerine nasıl ulaşırım

Tarım ve halk sağlığında zararlılarla biyolojik mücadele için bölgenizdeki zirai bayilere danışabilirsiniz. Özellikle tarımda bitki koruma ürünlerinin internetten satışı yasaktır.

Bölgenizde biyolojik mücadele ürünlerini bulabileceğiniz zirai bayilerin listesine ulaşmak için tıklayınız