Impotek Işık Tuzağı

IMPOTEK IŞIK TUZAĞI

Ergin zararlıların mekanik mücadesi

Bütün böceklerde ışığa yönelim vardır. Özellikle gece aktif olan böceklerde bu özellik daha fazladır.

Bu nedenle gece sokak lambalarının etrafında bir sürü böcek toplanır. Gerek tarım zararlısı olsun gerekse halk sağlığı zararlısı olsun böceklerdeki bu ışığa yönelim hareketine fototaksi denir.

Böceklerdeki bu ışığa yönelim davranışından hareketle geliştirilen IMPOTEK IŞIK TUZAĞI ergin zararlıları kimyasal kullanımına gerek kalmadan toplayıp kendi haznesinde hapsebiliyor.

IMPOTEK IŞIK TUZAĞI çok uzun yıllardır ortamdaki böceklerin sentetik kimyasal pestisit kullanmadan yakalanmasını sağlıyor. Işığa yönelimi olan uçan böcekleri yakalamanın yanı sıra tarımda zarar oluşturan zararlıları parçalamadan haznesine alabildiği için popülasyon yoğunluğu takip etmek de mümkün.

Işık tuzağının çalışma mantığı çok basit. Bu basitliğe karşın etkisi son derece güçlü. Işığa yönelerek tuzağa yaklaşan böceklerin hepsini özel ayarlanmış fan düzeneği sayesinde altındaki hazneye hapsediyor. Fan büyüklüğü ve hızı böceklerin kaçmasına izin vermeyecek kadar güçlü. Bununla birlikte inceleme için zarar vermeyecek kadar da narin şekilde tasarlanmış. Bu yönüyle Hacettepe Üniversite tarafından uygunluk belgesine sahip onaylı bir ışık tuzağı.

Ürün şarj edilebilir pil ile çalışıyor. Işık tuzağının 8 saat kesintisiz çalışmasını sağlayacak pil ürünle birlikte gönderiliyor. Özel pili şarj etmek için gerekli özel şarj aletini de ürünün yanında size ulaştırılıyor.

Eğer elektrik tesisatı olan bir konumda kullanacaksanız ışık tuzağını doğrudan 6 volta bağlayabilirsiniz. Ya da mevcutta bir güneş paneline sahipseniz enerjiyi ışık tuzağına yönlendirmeniz mümkün.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta (+)/(-) kutupların bağlantılarını doğru yapmanız. Kutupların ters bağlanması fanın çalışmasını ters çevireceği için böcekler ışık tuzağına gelmesi durumunda içeri çekilemeyecektir.

Impotek Işık Tuzağı Özellikleri ve Avantajları

  • Üniversite onaylı
  • Kimyasal madde içermez.
  • Işığa yönelim gösteren zararlılara karşı etkilidir.
  • Zararlı mücadele uygulamalarına başlamak için erken uyarı sistemi olarak kullanılabilir.
  • Zararlıyı parçalamadığı için tür kolaylıkla tayini yapılabilir.
IMPOTEK Işık Tuzağı mekanik zararlı mücadelesi

Işık tuzağı kullanarak böcekleri yakalayabilirsiniz