Manisalı Kadınların Balkonları Tarlaya Dönüşüyor

Manisa il Tarım ve Orman Müdürlüğü, Anneler Günü dolayısıyla Kadınlara ücretsiz olarak 30 bin fide dağıtımı yapacak.

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü

Kadınlar, üretmek için her koşulda elinden gelen tüm çabayı gösterir. Verilen biri on eder, bin eder. Emek verdikçe şekillenir değerlenir elinde her şey.

Küçücük de olsa balkon tarımını destelemek amacıyla Manisa İl tarım ve Orman Müdürlüğü 10 Mayıs 2022 tarihinde 30 bin fideyi kadınlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Kadınlar, kendi balkonlarında sebze ve yeşillik üreterek hem doğaya hem ev ekonomisine küçük de olsa katkı sağlayabilecek.

Ekonomik ve çevresel katkıların yanı sıra üretimin teşvik edilmesi çok iyi düşünülmüş bir proje. Üstelik her bir domatesin, biberin, salatalığın; yeşilliğin sofraya gelmeden daha tarladayken ne kadar emek gerektirdiği konusunda bilincin artması ve uzun vadede israfın önlenmesi için oldukça önemli

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Tırtıl Arif

Tırtıl Arif

Biyolojik Mücadele'de yapılması gerekenleri size anlatmak için sürekli okuyup araştırıyorum.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sevilen Yazılar

Bültene Üye Ol

 • Bio-T Plus

  Domates güvesi, Amerikan beyaz kelebeği, salkım güvesi, yeşil kurt, çam kese böceği, sedir yaprak kelebeği gibi tarımsal üretimde ve orman ağaçlarında zararlı Lepidopterlerin larva dönemini kontrol altına almak için geliştirilmiş bir biyopestisitdir.

 • Flytech BTI

  Sivrisinek larvalarının biyolojik mücadelesi için geliştirilmiştir. Aynı zamanda phelebotomus ve simulium larva kontrolünde kullanılabilen tek biyolojik larvasittir.

 • FlyBuster WG

  Sivrisinek, simulium ve kronomid larva kontrolünde kullanılan tek Bacillus sphericus içerikli gerçek biyolojik larvasittir. Katı formu sayesinde yoğun vejetatif habitatlarda doğrudan kullanılabilir.. Ekonomik satın alma ve uygulama maliyeti sunar. Rakiplerine oranla %47 uygulama ekonomiktir.

 • Ecobac WG

  Sivrisinek, simulium ve kronomid larva mücadelesinde kullanılan biyopestisittir. Sazlık ve yoğun bitkili su havzalarından doğrudan uygulama imkanı sunar.

 • Flytech BS

  Sivrisinek larva mücadelesi için geliştirilmiş biyolojik larvasittir. Bacillus sphericus bakterisinin sıvı formudur. Ekonomik satın alma avantajı sunar.

 • Işık Tuzağı

  Zararlıların ergin mücadelesinde kullanılır. Aynı zamanda popüslayon yoğunluğu takibini ve mücadele programına karar vermeye olanak tanır. Dünya Sağlık Örgütü normlarında üretilmiştir. Üniversite onaylıdır.

 • Manyetik İlaçlama Cihazı

  İnsektisitleri elektrostatik yükleme ile manyetize eder. Bitki parçalarına mıknatıs gibi yapışmasını sağlar. İnsektisit, su, yakıt tasarrufu sağlar

 • Kök Bakım Cihazı

  Meyve ve orman ağaçlarında kök bakımını için tasarlanmıştır. Toprağın havalandırması, toprağa sıvı gübre, fungusit, nemotosit uygulanmasını sağlar.

 • Pulverizatörlü ULV Cihazı

  Diptera ve Coleoptera-Lepidoptera'yı kontrol etmek için optimum damla boyutu sağlayan özel nozul tasarımına sahiptir. Yakıttan tasarruf sağlar. Kablosuz kumanda ile pratik şekilde kontrol edilebilir.

Tarla ve bahçelerinizdeki zararlılardan kurtulmak için size yardımcı olalım.