Sivrisinek Mücadelesinde Sineklik Kullanımı

Sineklikler eve giren haşereleri engeller

Sivrisinekler çok hassas duyargalara sahip canlılardır. Avını çok uzaklardan tespit edip sinsice yaklaşabilecek yapıya sahiptir. Yazın siz zaten sıcaklardan bunalmış şekilde uyuyamazken bir de gece yarısı sivrisinek vızıltısı ile uykunuz tümden kaçar.

Soktuğu zaman bulaştırdığı hastalıklar, kaşıntısı, alerjisi de cabası.

Sivrisineklerle mücadelede öncelik mekanik mücadeledir. Daha sonra biyolojik mücadele gelmelidir. Bireysel olarak sivrisineklerden korunmak için pencerelerinize ve balkon kapılarına sineklik takmanız, yıl içerisinde evinizde sivrisinek tarafından sokulma oranınızı %98,3 oranında azaltmaktadır.

Özellikle elektrik birim fiyatlarının arttığı, klimaların imtina ile çalıştırılacağı bu yaz aylarına girerken şimdiden evinizin kapı ve pencerelerine sineklik montajını tamamlayın.

Bu faydalı bilgiyi sevdiklerinizle de paylaşın ki hem onlar faydalansın hem etkileşimimiz artsın. Beni takip edersen yüzlerce yıllık bilgilerimle tarım, orman ve halk sağlığı zararlılarından biyolojik yöntemlerle nasıl çözümler bulabileceğini sana anlatabilirim.

Sivrisinekle mücadele etmenin en pratik yolu, sivrisinek oluşumunu engellemektir.

Tırtıl Arif

Tırtıl Arif

Biyolojik Mücadele'de yapılması gerekenleri size anlatmak için sürekli okuyup araştırıyorum.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sevilen Yazılar

Bültene Üye Ol

 • Bio-T Plus

  Domates güvesi, Amerikan beyaz kelebeği, salkım güvesi, yeşil kurt, çam kese böceği, sedir yaprak kelebeği gibi tarımsal üretimde ve orman ağaçlarında zararlı Lepidopterlerin larva dönemini kontrol altına almak için geliştirilmiş bir biyopestisitdir.

 • Flytech BTI

  Sivrisinek larvalarının biyolojik mücadelesi için geliştirilmiştir. Aynı zamanda phelebotomus ve simulium larva kontrolünde kullanılabilen tek biyolojik larvasittir.

 • FlyBuster WG

  Sivrisinek, simulium ve kronomid larva kontrolünde kullanılan tek Bacillus sphericus içerikli gerçek biyolojik larvasittir. Katı formu sayesinde yoğun vejetatif habitatlarda doğrudan kullanılabilir.. Ekonomik satın alma ve uygulama maliyeti sunar. Rakiplerine oranla %47 uygulama ekonomiktir.

 • Ecobac WG

  Sivrisinek, simulium ve kronomid larva mücadelesinde kullanılan biyopestisittir. Sazlık ve yoğun bitkili su havzalarından doğrudan uygulama imkanı sunar.

 • Flytech BS

  Sivrisinek larva mücadelesi için geliştirilmiş biyolojik larvasittir. Bacillus sphericus bakterisinin sıvı formudur. Ekonomik satın alma avantajı sunar.

 • Işık Tuzağı

  Zararlıların ergin mücadelesinde kullanılır. Aynı zamanda popüslayon yoğunluğu takibini ve mücadele programına karar vermeye olanak tanır. Dünya Sağlık Örgütü normlarında üretilmiştir. Üniversite onaylıdır.

 • Manyetik İlaçlama Cihazı

  İnsektisitleri elektrostatik yükleme ile manyetize eder. Bitki parçalarına mıknatıs gibi yapışmasını sağlar. İnsektisit, su, yakıt tasarrufu sağlar

 • Kök Bakım Cihazı

  Meyve ve orman ağaçlarında kök bakımını için tasarlanmıştır. Toprağın havalandırması, toprağa sıvı gübre, fungusit, nemotosit uygulanmasını sağlar.

 • Pulverizatörlü ULV Cihazı

  Diptera ve Coleoptera-Lepidoptera'yı kontrol etmek için optimum damla boyutu sağlayan özel nozul tasarımına sahiptir. Yakıttan tasarruf sağlar. Kablosuz kumanda ile pratik şekilde kontrol edilebilir.

Tarla ve bahçelerinizdeki zararlılardan kurtulmak için size yardımcı olalım.