Spray Team-Kök Bakımı

Spray Team Kök Bakımı

Ağaçların kök bakımlarının yapılması için geliştirilmiştir. Toprak yapısının zenginleştirilmesini sağlar. Toprağın havalandırması için de kullanılabilir. Buna ek olarak köklere sıvı gübre uygulaması yapılabilir. Gerekli durumlarda kökten sıvı insektisit verilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Ağaçlarda Kök Bakımı

Ağaç kökleri, bitkinin tutunması, suyun topraktan alınması, besin maddelerinin emilimi, hormon ve organik bileşiklerin salgılaması ve birçok bitkide besinin depolanması gibi hayatı fonksiyonlarda görevlidir.

Kökler üzerindeki mikro tüycükler genelde topraktaki mikroorganizmalarda işbirliği içindedir. Özellikle bazı türler çeşitli bakteri ve mantarla işbirliği yapmadan büyüme ve gelişim gösteremez. Bu nedenle Toprak yapısının, köklerin sağlıklı şekilde gelişmesini sağlayacak kalitede tutulması gerekir.

Ancak bu her zaman mümkün olmamaktadır. Toprak bakımı, tek yıllık bitkiler için görece kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Toprağı sürerek havalandırma ya da yüzeyden gübre kullanılması tek yıllık bitkiler için büyük oranda etkilidir. Ancak ağaç köklerinin bakımı neredeyse imkansızdır. Toprağı zenginleştirmek için bir takım uygulamalar yapılmaktadır. Ancak bu uygulamaların etkinliği düşük kalmaktadır.

Ağaçlarda kök hastalıkları ile mücadele alternatifleri genelde sınırlıdır. Üstelik kök geliştirici gübreler de toprak yüzeyinden uygulanabildiği için gübrenin büyük bir kısmı emici kılcal köklere ulaşmadan toprak tarafından tutulmaktadır.

Spray Team kök bakımını sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Özel tasarım yapısı ve güçlü motoru ile toprağın havalandırılması ve gerekli gübre ya da insektisitlerin uygulanmasını sağlar. Toprağı zenginleştirerek bitki büyümesini ve meyve verimini arttırır. Uzatılmış hortumu ile araçların giremediği alanlarda da uygulama imkanı sunar.

Killi ağır topraklarda ya da taban suyu yüksek alanlarda yeterinde oksijen bulunmadığı durumlarda köklerde çürümeler meydana gelebilir. Bu tip topraklarda 1,5 metre derinliğe kadar toprak içinde havalandırma imkanı sunar.

Güvenli biyolojik mücadele ürünlerine nasıl ulaşırım

Tarım ve halk sağlığında zararlılarla biyolojik mücadele için bölgenizdeki zirai bayilere danışabilirsiniz. Özellikle tarımda bitki koruma ürünlerinin internetten satışı yasaktır.

Bölgenizde biyolojik mücadele ürünlerini bulabileceğiniz zirai bayilerin listesine ulaşmak için tıklayınız