Spray Team-Manyetik İlaçlama Makinesi

Eletktostatik yüklemeli manyetik ilaçlama

Spray Team Manyetik İlaçlama Makinesi

Spray Team Manyetik İlaçlama Makinesi, elektrostatik yükleme ile bitki koruma ürünlerini manyetik hale getirerek bitki yüzeyinin tamamına yapışmasını sağlayan teknoloji ile üretilmiştir.

Bu sayede uygulanan bitki koruma ürünü basıncın etkisiyle havada sürüklenmez. Havada dağılmadan hedef bitkilerin yüzeylerine yapışarak ürünün etkinliğini artırır.

Spray Team elektrostatik yüklemeli manyetik ilaçlama makinesinin sıradan ilaçlama makinelerinden farklılıkları aşağıda özetlenmiştir.

Elektrostatik Yüklemeli Manyetik İlaçlama Neden Gereklidir?

Bitki koruma ürünlerinin etki gösterebilmesi için bitki yüzeyi eşit derecede kaplaması gerekir. Bu açıdan uygulama yöntemi en az bitki koruma ürünün kalitesi kadar önemlidir. Uygulama yönteminin başarısı birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler içerisinde değiştirilebilir unsurlar uygulama yöntemi ve kullanılan ekipmanlardır. Ekipmanın basıncı, püskürtme çapı, damlacık büyüklüğü gibi ayrıntılar kontrol edilebilir.

Kullanılan bitki koruma ürünlerinin etkinliği ve güvenliği püskürtme ekipmanların özellikleri ile ilgilidir. Bu nedenle doğru ekipman seçiminin önemi ortaya çıkmaktadır.

Normal püskürtme ekipmanlarında nötr bir uygulama yapılır. Yani negatif ve pozitif iyon sayısı eşittir. Ancak Spray Team elektrostatik yüklemeli manyetik ilaçlama ekipmanında damlacıklar pozitif iyon yüklenerek püskürtülür. Pozitif yüklü damlacıklar bitki üzerinde zıt bir yük potansiyeline neden olarak manyetik bir alan oluşmasını sağlar. Bu sayede yüklü damlacıklar yaprakların hem alt hem de üst yüzeylerine çekilir. Bu sayede bitki koruma ürünlerinden yüksek etkinlik sağlanır. Damlacıkların havada sürüklenme oranları düştüğü için güvenliliği artmış olur.

Spray Team elektrostatik yüklemeli manyetik ilaçlama makinesi ile daha fazla bitki yüzeyi ilaçlanabildiği için bitki koruma ürünü, su, işçilik ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu özellikleri sayesinde uygulama maliyetleri standart makinelerden daha ekonomiktir.

Güvenli biyolojik mücadele ürünlerine nasıl ulaşırım

Tarım ve halk sağlığında zararlılarla biyolojik mücadele için bölgenizdeki zirai bayilere danışabilirsiniz. Özellikle tarımda bitki koruma ürünlerinin internetten satışı yasaktır.

Bölgenizde biyolojik mücadele ürünlerini bulabileceğiniz zirai bayilerin listesine ulaşmak için tıklayınız